Logo

Aktuality

SŠPTA Jihlava součástí P-TECH Planet

Přidáno 11. 9. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Karosář

Kód oboru 23-55-H/02

Obor vzdělání je zaměřen na přípravu kvalifikovaných pracovníků pro opravy karosérií motorových vozidel, používání diagnostické techniky a dílenského zařízeníObor vzdělání Klempíř - strojírenská výroba, pro silniční motorová vozidla je tříletý. 

Teoretické a praktické vyučování se střídá v týdenních cyklech. V teoretickém vyučování převládají předměty zaměřené na přípravu povolání: Technologie, Motorová vozidla, Technická dokumentace. V praktickém vyučování zvládnou žáci v 1. ročníku ruční a strojní obrábění kovů a základy klempřířských prací. Ve 2. a 3. ročníku je praktická činnost zaměřena na opravy karosérií, seřizování a diagnostiku. Vyučování probíhá v dílnách autoservisu SŠA a část výuky je prováděna ve značkových automobilových servisech v Jihlavě. Ve třetím ročníku je zařazen předmět Řízení motorových vozidel a žáci mají možnost získat oprávnění k řízení motorových vozidel v rozsahu skupiny B, které mají plně hrazeno.

V předmětu Technologie žáci získají oprávnění ke svařování dle učebních dokumentů. Obor vzdělání je zakončen závěrečnou zkouškou, která se skládá z písemné, praktické a ústní části. Absolventi obdrží výuční list v oboru a mají možnost dalšího vzdělávání v denním nebo dálkovém nástavbovém studiu, které je zakončeno maturitní zkouškou.

Týdenní hodinové dotace vyučovaných předmětů v jednotlivých ročnících – v tabulce na druhé straně propagačního letáku.


Přidáno 30. 9. 2016

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
  • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
  • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
  • Del a.s.cz lokofesto
  • oezaAutomotive LightingDenwel
  • Kronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz