Logo

Aktuality

Hi-tech Day v Bosch

Přidáno 14. 10. 2019

Kalendář


Webové stránky podpořil
Kraj Vysočina - Fond Vysočiny

 

Mechanik opravář motorových vozidel

Kód oboru 23-68-H/01

Obor vzdělání je zaměřen na přípravu kvalifikovaných pracovníků pro opravy a sežizování skupin motorových vozidel, používání diagnostické techniky a dílenského zařízení. Obor tříletý.

Příprava je složena z teoretického a praktického vyučování a střídá se v týdenních cyklech. V teoretické výuce převládají předměty zaměřené na přípravu povolání: Automobily, Elektrotechnika, Opravy a diagnostika. V praktickém vyučování zvládnou žáci v 1. ročníku ruční a strojní obrábění kovů. Ve 2. a 3. ročníku je praktická činnost zaměřena na opravy, seřízování a diagnostiku. Vyučování probíhá v dílnách autoservisu SŠA a část výuky je prováděna ve značkových automobilových servisech v Jihlavě. Ve třetím ročníku je zařazen předmět Řízení motorových vozidel a žáci mají možnost získat oprávnění k řízení motorových vozidel v rozsahu skupiny B + C, které mají plně hrazeno.

Ve svém volném čase mají žáci možnost získat ve svářečské škole oprávnění na svařování plamenem, elektrickým obloukem obalenou elektrodou a v ochranných plynech. Obor vzdělání je zakončen závěrečnou zkouškou, která se skládá z písemné, praktické a ústní části. Absolventi obdrží výuční list v oboru a mají možnost dalšího vzdělávání v denním nebo dálkovém nástavbovém studiu, které je zakončeno maturitní zkouškou.

Týdenní hodinové dotace vyučovaných předmětů v jednotlivých ročnících – v tabulce na druhé straně propagačního letáku.


Přidáno 30. 1. 2017

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru


Partneři školy
  • Kraj VysočinaRobert Bosch GmbHSkupina čez
  • ProfesiaICOM transport a.s.České dráhy
  • Del a.s.SMCcz loko
  • festooezaAutomotive Lighting
  • DenwelKronospan
Kontakty
Pracoviště Legionářů 3
 tř. Legionářů 3, 586 01 Jihlava
 +420 567 574 611
 info@ssptaji.cz
Pracoviště Polenská 2
 Polenská 2, 586 01 Jihlava
 +420 567 584 306
wackova@ssptaji.cz
Pracoviště Školní 1a
 Školní 1a, 586 01 Jihlava
 +420 567 587 011
 panacek@ssptaji.cz